Mandat karny.
Co zrobić?

Zapraszam Cię więc do zapoznania się z treścią mojego e-booka, z którego dowiesz się, jak zachować się w sytuacji, gdy grozi Ci mandat.

Przeprowadzę Cię – na przykładach – przez postępowanie na Policji i w sądzie. Wiedząc, jak ono wygląda, podejmiesz bardziej świadomą decyzję co do przyjęcia lub odmowy przyjęcia mandatu.

Zapoznasz się również z wybranymi wykroczeniami, co ułatwi zrozumienie, czym są i kiedy nie ponosi się za nie odpowiedzialności.

Czego w tym e-booku nie znajdziesz?

Ze względu na specyfikę nie znajdziesz w e-booku tematyki związanej z wykroczeniami skarbowymi, wykroczeniami popełnianymi przez wojskowych. Ujęłam bowiem najbardziej typowe sytuacje związane z tematyką mandatu i postępowania w sprawach o wykroczenia. 

Jednak możliwe jest, że akurat Twoja sytuacja – jest szczególna i odpowiedzi na nurtujące pytania nie znajdziesz tutaj. W takich przypadkach, jak również w przypadkach wątpliwości, odsyłam do różnorodnego doradztwa prawnego świadczonego przez profesjonalistów. E-book ten nie jest bowiem zbiorem porad prawnych. Ma charakter informacyjny. 

Jest to swoisty przewodnik, zawierający praktyczne rady, odpowiedzi na najczęstsze pytania, które mogą pojawić w postępowaniu w sprawach o wykroczenia. 

Tematyka związana z wykroczeniami, mandatem czy postępowaniem w sprawie o wykroczenie przed sądem jest bardzo rozległa. W tym e-booku znajdziesz syntetyczne ujęcie najważniejszych kwestii związanych z tą problematyką. To swoista baza wiedzy, która w mojej ocenie jest niezbędna, aby sprawnie i świadomie funkcjonować w życiu.

Opinie

"Świetna szata graficzna, bardzo dużo przydatnych informacji. Odpowiedni stopień szczegółowości, wyjaśnia wszystko, co przychodziło mi do głowy w trakcie czytania. Większość z nas prędzej czy później spotkać się może z mandatem. Możemy zostać zaskoczeni za kierownicą, może dotyczyć kogoś bliskiego. W takiej sytuacji w pośpiechu będziemy szukać informacji o krokach, które możemy podjąć. Dobrze wtedy mieć całą tę wiedzę zgromadzoną w jednym miejscu i w przejrzystej formie."
Darek
"Choć nikt mandatu otrzymać nie chce, to praktycznie każdy dorosły narażony jest na sytuacje, w których wiedza i porady zawarte w tym e-booku okażą się niezbędne. To nie tylko kompleksowo zebrane przepisy i zagadnienia dotyczące wykroczeń, ale przede wszystkim przewodnik, który od A do Z przeprowadzi przez całe postępowanie mandatowe. Wytłumaczy każdy z jego etapów oraz pozwoli przewidzieć konsekwencje naszych decyzji. Język prawniczy dla większości osób jest niezrozumiały, co zniechęca, a często nawet uniemożliwia pogłębianie swojej wiedzy. Dzięki zastosowaniu licznych przykładów, objaśnień i infografik. Autorce udało się otrzymać przejrzystą formę poradnika dostępnego dla wszystkich".
Maciej